Jmeniny
Dnes je 22.09.2023
Svátek má Darina

Podklady k členské schůzi svolané na 9.2.2022

26.01.2022 Představenstvo BD 12274
obrázek v článku

V registrované části webu www.okcp.cz jsou zveřejněné podklady. V sekci "Ke stažení", ve vyskakovacím seznamu "Podklady pro ČS 9.2.2022" 

ČS, bod 5. Schválení smluv o převzetí závazku k nepeněžitému vkladu

Jedná se o "Smlouva o převzetí povinnosti k dalšímu členskému vkladu s Opcí" a "Prohlášení člena družstva o vnesení nemovitých věcí".

Tyto dva dokumenty jsou podstatné pro ty z Vás, kteří chcete setrvat v bytovém družstvu. Po podání "Výzvy k uzavření smlouvy o převodu vlastnického práva k nemovitostem" dojde k podpisu "Smlouvy o převodu vlastnického práva k nemovitostem". Pokud budete mít zájem o setrvání v družstvu, dostanete k podpisu i tyto schvalované dokumenty. 

ČS, bod 6. Schválení smlouvy o správě bytového domu mezi Družstvem a SVJ

Budoucí SVJ vznikne v magickém datu 2.2.2022. Protože se v první fázi počítá s tím, že veškerou činnost pro  SVJ zajistí na základě smlouvy o správě Bytové družstvo Poseidon, je nutné k tomu příslušnou smlouvu uzavřít . Představenstvo její návrh předkládá ke schválení členské schůzi, protože BDP bude majoritním členem SVJ, a bude tuto smlouvu předkládat ke schválení na Shromáždění vlastníků jednotek. Jde o výchozí dokument, který bude v budoucnu dodatkován tak, aby postihoval potřebné vztahy a činnosti mezi SVJ a správcem. 

Text navržených  změn naleznete v pozvánce na ČS nebo ve zmíněné sekci "Ke stažení". Stručné odůvodnění uvádíme zde:

ČS, bod 7. Schválení změny stanov Družstva

Ve vztahu k bodu 5 je nutné provést drobné změny ve Stanovách družstva tak, aby byla zaručená možnost převést si v budoucnu byt do osobního vlastnictví - tedy v případě, že nyní (od teď do konce roku 2024) družstevník realizuje "Smlouvu o převodu vlastnického práva k nemovitostem" a vloží byt znovu zpět do družstva a chtěl by někdy v budoucnosti byt do osobního vlastnictví (třeba v roce 2027, třeba pro to, že s ním bude potřebovat ručit bance). ČL. 21, 31. 

Abychom rozptýlili obavy z vylučování členů, zpřesňujeme a snižujeme vyjmenované důvody k vyloučení. Čl.10 a 13.

Další změny jsou vyvolány požadavky ve vztahu k zákonům týkajících se požadavků na fungování SVJ. Čl.15.

Navrhujeme i zjednodušení postupu doručování. Čl. 33.

 
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright (c) 2018-2020 BD POSEIDON, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: